Sabancı Holding İK Başkanı Neriman Ülsever’den gençlere: “Başkalarının hayalini yaşamayın, kendi hayalinizi yaşayın”


Neriman UlseverÖzel Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Kariyer Günü’ etkinliklerine 26 meslekten uzmanlar katıldı. Öğrencilerin meslekleri daha yakından tanıması amacıyla düzenlenen Kariyer Günü’nün açılışında Sabancı Holding İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Neriman Ülsever gençlere merak ve heyecanlarına sahip çıkmalarını tavsiye etti.

Özel Üsküdar Amerikan Lisesi tarafından, öğrencilerin meslekleri daha yakından tanıma ve meslek seçiminde doğru tercihte bulunmalarına katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen "Kariyer Günleri" gerçekleştirildi. Her meslek için farklı seans ve sınıfların ayrıldığı eğitimlerde hukuktan psikolojiye, işletmeden finansa, reklamcılıktan gazeteciliğe, mühendislikten mimarlığa, diş hekimliğinden moda tasarımına kadar 26 iş kolu uzman konuklar tarafından öğrencilere anlatıldı. Konuklar, deneyimlerini ve kariyer basamaklarını öğrencilerle paylaşarak, meslek seçimlerine ışık tuttular. 

Özel Üsküdar Amerikan Lisesi 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasını Sabancı Holding İnsan Kaynakları Bölümü Başkanı Neriman Ülsever yaptı. Ülsever, ‘İş Hayatı Farkındalığı’ konulu açılış konuşmasında, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencilerinin hayata çok farklı bir kulvarda başladığının ve tüm öğrencilerin bunu bilmekle yükümlü olduğunun altını çizdi. 2013 yılında 143 mezun veren okuldan, Türkiye çapında ilk yüze 13 öğrenci, ilk bin kişi arasına ise 46 öğrenci girdiğini söyleyerek okulun başarısına dikkat çekti. Neriman Ülsever, “Günümüzde bilgiye ulaşmak zor değil, önemli olanın içimizdeki öğrenme merakı ve heyecanını ayakta tutmak. Okuyarak öğreneceksiniz ama merak sizi canlı tutar. Öz disiplin, duyguları ve düşünceleri geliştirir, daha büyük hedefler için kısa vadeli güdülerden geri durabilmeyi sağlar. Hayat boyu tercih yapacaksınız ve karar alacaksınız ve o kararlar sizi siz yapacak. Önemli olan sizin ne istediğiniz. Başkalarının hayallerini yaşamayın kendi hayalinizi yaşayın.” dedi.  

Meslek seçiminin önemli olduğuna dikkat çeken Ülsever, “Meslek seçimlerinizi yalnız isteklerinizle, hayallerinizle yönetmeye çalışmayın. Güçlü taraflarınızı, yeteneklerinizi kullanın. Meslek seçimlerinize yalnız para ve statü olarak bakmayın. Mesleğiniz sevdiğiniz alan olsun. İş dünyasının sınırları bu ülke değil.  Bütün dünya artık size açık ve artık siz nerede olmak istiyorsanız orada olabilecek gücünüz var, yeter ki bu doğrultuda hareket edin. Kendinizi sınırlamayın, kendinizin farkında olun. Sınırlarınızı zorlayın, meslek dışında büyük resmi görmeye çalışın” diye konuştu. Ülsever sözlerine son verirken, kurumlarda fark yaratan üç kaynağın, insan, inovasyon ve teknoloji olduğunu belirterek, “Çevresini, geleceğini iyi okuyan organizasyonlar başarılı olur” dedi.

Erol DİZDAR hakkında

https://about.me/eroldizdar https://www.facebook.com/edizdar https://www.twitter.com/edizdar http://www.eroldizdar.com

30 Ocak 2014 tarihinde Haber içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: