indir.com Mobil Uygulama Yarışması 2015 Başvuruları Başladı


indircom-mobil-uygulama-yarismasi-2015-basvurulari-basladiTürkiye'deki hem amatör hem de profesyonel mobil uygulama geliştiricilerine ve ekosistemine destek vermek amacıyla gerçekleştirilecek olan '2. indir.com Mobil Uygulama Ödülleri' yarışması'na başvurular başladı.

Bireysel veya 3 kişilik ekiplerin katılabilecekleri yarışma için aday gösterilecek uygulamanın 1 Ocak 2015 tarihinden sonra mağazaya yüklenmiş olması gerekiyor. Yarışmanın son katılım tarihi ise 20 Nisan 2015. Bu tarihten sonra aday gösterilen uygulamalar ilk olarak Halk oylaması ile ön eleme sürecinden geçecek ve başarılı olan ilk 10 uygulama belirlenecek. Sonrasında ise bu 10 uygulama jüri değerlendirmesine tabii tutulacak ve dereceye giren ilk 3 uygulama belirlenecek.

Yarışmanın birincisine neredeyse her geliştiricinin hayali olan Silikon Vadisi (San Francisco) tatili'nin yanı sıra değeri toplam 20 bin TL'yi bulan ve uygulamanın tanıtımına katkı sağlayacak internet reklam desteği verilecek.
İkinci olan uygulamanın 1 hafta Antalya tatili ile birlikte 15 bin TL'lik internet reklam desteğine hak kazanacağı yarışmanın üçüncüsü ise 3 günlük Antalya tatili'nin yanı sıra 10 bin TL'lik internet reklam desteğine sahip olacak.
Ayrıca tüm finalistlere UserSpots'dan 2 günlük UI/UX Eğitimi ödülü verilecek.

Herhangi bir kategori sınırlaması bulunmayan yarışmada birbirinden değerli jüri üyeleri yer alıyor. Bu üyeler arasında en dikkat çekeni ise Aslanoba Capital'den Yatırımcı Hasan Aslanoba ve Markafoni'nin kurucusu Sina Afra. Ödüllerin yanı sıra dereceye giren uygulamalar sayesinde geliştiriciler yatırımcıların da dikkatini çekmiş olacak.

Yarışmanın ödül töreni ise 23 Mayıs 2015 tarihinde indir.com tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan 'Mobil Etkinlik'te yapılacak. 

indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015 Yarışması'na başvurmak için yapmanız gereken tek şey ise uygulamanızı App Store ya da Google Play Store'a yüklemek ve yarışma katılım formunu doldurmak.

İlki 2014 yılında gerçekleştirilen Mobil Uygulama Ödülleri Yarışması'na 1100 başvuru yapıldı. Bu yıl 2.'si düzenlenecek olan 'indir.com Mobil Uygulama Ödülleri' yarışmasının ödül töreni mobil dünya ile ilgilenen ve özellikle bilişim sektöründen kişilere yönelik olacak 'Mobil Etkinlik'te gerçekleşecek.

Alanında uzman olan konuşmacıların yer alacağı etkinlikte 400 kişinin ağırlanması planlanıyor. Mobil etkinlik, 23 Mayıs 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu'nda yapılacak.

Mobil etkinlik Konuları: Mobil ödeme, mobil reklam, Responsive Tasarım, Uygulama Market Optimizasyonu ve Mobil Ekosistem

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

Yarışma sonunda birincilik, ikincilik ve üçüncülük kazanan uygulamalara verilecek olan ödüller ise şöyle;

Birinciye; 1 hafta Silikon Vadisi tatili (San Francisco), ReklamStore'dan 5.000 TL'lik reklam, Camekan'dan 5.000 TL'lik Google Adwords reklamı, Webtures 5.000TL değerinde SEO Hizmeti, indir.com'dan 5.000TL değerinde uygulamanın tanıtımı,

İkinciye; Antalya'da 1 hafta tatil, ReklamStore'dan 2.500 TL'lik reklam, Camekan'dan 2.500 TL'lik Google Adwords reklamı, Webtures 2.500TL değerinde SEO Hizmeti, indir.com'dan 2.500TL değerinde uygulamanın tanıtımı,

Üçüncüye; Antalya'da 3 gün tatil, ReklamStore'dan 1.000 TL'lik reklam, Camekan'dan 1.000 TL'lik Google Adwords reklamı, Webtures 1.000TL değerinde SEO Hizmeti, indir.com'dan 1.000TL değerinde uygulamanın tanıtımı ve tüm finalistler UserSpots'dan 2 günlük UI/UX Eğitimi ödüllerini kazanacaklar.

YARIŞMA JÜRİSİ

Yarışmaya hak kazanan mobil uygulamalar birbirinden değerli Jüri Üyeleri tarafından değerlendirilecek. Yarışmanın Jüri üyeleri ise şöyle;

AdMingle kurucusu Arman Acar, Markafoni kurucusu Sina Afra, Aslanoba Kapital kurucusu Hasan Aslanoba, Marjinal Porter Novelli Ajans Başkanı Asuman Bayrak, Mobilike kurucu ortağı Volkan Biçer, Twitter yazılım mühendisi Doğan Kaya Berktaş, Google yazılım mühendisi Yiğit Boyar, Bug Game ve Bug Master Kurucusu Güven Çatak, Userspots'dan Mustafa Dalcı ve Mobil İstanbul kurucusu Murat Can Demir gibi uzman isimlerin yanı sıra;

Goodgame Studios'dan Çağlar Eğer, Webtures'den Kaan Gülten, Yatırımcı ve 212LTD Yöneticisi Numan Numan, Yaşar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Cudi Okur, ODTÜ GİMER Müdürü Doç. Dr. Adil Oran, ReklamStore kurucu ortağı Şencan Özen, Aslanoba Group Pazarlama yöneticisi Aslıhan Ulutaş, dakick.com Kurucusu ve Yazar Serkan Ünsal, MET Global'den Hasan Yalçın ve indir.com Kurucu ortağı Hasan Yaşar değerli jüri üyelerimiz arasında yer alıyor.

YARIŞMA TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi: 20 Nisan 2015
Halk oylaması başlangıcı (ön eleme): 23 Nisan 2015
Ön eleme sonuçları (ilk 10'un açıklanması): 7 Mayıs 2015
Jüri değerlendirmesi: 10 Mayıs 2015
Yarışma sonuçları ve Ödül Töreni: 23 Mayıs 2015 tarihinde yine indir.com tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan 'Mobil Etkinlik' te açıklanacak. indir.com Mobil etkinlik Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu'nda yapılacak.

Ayrıca katılım koşulları ve diğer detayları öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Reklamlar

Erol DİZDAR hakkında

https://about.me/eroldizdar https://www.facebook.com/edizdar https://www.twitter.com/edizdar http://www.eroldizdar.com

02 Mart 2015 tarihinde MOBİL içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: