10. Kadir Has Ödülleri için başvurular başladı


KHU LOGOBu yıl onuncusu gerçekleştirilecek Kadir Has Ödülleri, Bilim-Teknoloji-İnovasyon alanında ‘Üstün Başarı’  ve ‘Gelecek Vadeden Bilim İnsanı’ kategorilerinde verilecek. Üstün Başarı Ödülü’ne layık görülen kişi veya kurum 20.000$, Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü’nü almaya hak kazanan kişi veya kurum ise 10.000$ ile ödüllendirilecek. Başvurular 4 Mart 2014 tarihine kadar devam edecek.

Eğitim başta olmak üzere, ülke kalkınmasına yönelik en önemli hayır işlerinde imzası bulunan değerli işadamı Kadir Has’ın adını yaşatmak üzere düzenlenen ‘Kadir Has Ödülleri’ her yıl farklı bir alanda geleceğin bilimadamlarına veriliyor. Bu yıl Bilim-Teknoloji-İnovasyon alanlarında başvuruların kabul edileceği ödüllere; çalışmalarına aktif olarak devam eden, kişiler ile kuruluşlar başvuru yapabilecek. Kişi veya kurumlar kendileri adına aday olarak başvurabildikleri gibi başkaları tarafından da aday gösterilebilecekler.

Üstün Başarı Ödülü’ne başvurmak isteyen kişi ya da kurumların, alanında önemli başarılara imza atmış, ulusal veya uluslararası tanınırlığa ulaşmış, toplum yararına hizmetlerde bulunmuş; Türkiye’nin gelişimi ve uluslararası tanınırlığına katkıda bulunacak çalışmalar yapmış olmaları gerekiyor.

Çalışmaları ile alanında geleceğe dair ulusal veya uluslararası tanınırlığa ulaşma potansiyeli göstermiş, yeni bir açılım getirmiş ya da getirebilecek adayların başvurabileceği ‘Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü’ne ise 40 yaşının altındaki kişiler başvurabiliyor.

10. Kadir Has Ödülü Değerlendirme Kurulu’nda Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Eczacıbaşı Holding Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Harvard Universitesi Öğretim Üyesi ve Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Hasan Bülent Kahraman, University of California Los Angeles Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydoğan Özcan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Sivri yer alıyor.  

2013 yılında, 9. Kadir Has Ödülleri kapsamında verilen “Üstün Başarı Ödülü”ne dünyaca ünlü ekonomist, Massachusettes Institute of Technology Ekonomi Bölümü’nden Prof. Dr. K. Daron Acemoğlu; “Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü”nü ise Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Koşar layık görülmüştü.
 
Katılım şartlarına ilişkin detaylı bilgiye www.khas.edu.tr internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Erol DİZDAR hakkında

https://about.me/eroldizdar https://www.facebook.com/edizdar https://www.twitter.com/edizdar http://www.eroldizdar.com

07 Ocak 2014 tarihinde Haber içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: