7. TEB Akıl Fikir Yarışması icat çıkaran, yenilikçi fikirleri bekliyor


TEB Akil Fikir YarismasiGeçtiğimiz yıllarda finans alanında yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin ödüllendirildiği TEB Akıl Fikir Yarışması’nda, bu yıl teknolojik girişimcilik alanında da başvuru alınıyor. ‘Üniversite Öğrencisi – Yeni Mezun’ kategorisinde dereceye girenler finansal ödüller ve MBA bursu, ‘Müşteri’ kategorisinde dereceye girenler finansal ödüllerin yanı sıra dünyanın en prestijli tenis etkinliği Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros’a bilet hakkı, ‘Teknolojik Girişimci’ kategorisinin kazananlar ise finansal ödüllerin yanı sıra TEB Girişim Evi’ne katılım hakkı elde ediyor. TEB Akıl Fikir Yarışması’na katılım için üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, TEB müşterileri ve teknolojik girişimcilerin 15 Ocak’a kadar başvuruları bekleniyor.

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB), Sektöre yenilikçi fikirler ve yaratıcı projeler kazandırmak amacıyla ‘İcat Çıkar’ sloganıyla hayata geçirdiği TEB Akıl Fikir Yarışması’nın yedincisi başladı. Son altı yıldır ‘Üniversite Öğrencisi – Yeni Mezun Kategorisi’ ve ‘Müşteri Kategorisi’ olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen ve bankacılık alanında yenilikçi projelerin başvurduğu yarışmaya, bu sene ‘Teknolojik Girişimci Kategorisi’ de eklendi. Yarışmaya artık teknolojik girişimcilik alanında da yaratıcı projeler başvurabilecek. 

Bankacılık ürün ve hizmetleriyle ilgili, üniversite öğrencisi ve yeni mezunların bir kategoride, TEB müşterilerinin ise ayrı bir kategoride değerlendirildiği TEB Akıl Fikir Yarışması’nda, bankacılık ve finans konusunda her türlü konuda fikir ve projeler yarışıyor. Bu kategorilere üniversitelerin tüm bölümlerinden öğrenciler, genç profesyoneller ve TEB müşterileri başvurabiliyor.

Girişimcilere yeni kategori açıldı.

Bu sene ilk kez yarışmaya dâhil edilen Teknolojik Girişimci kategorisi girişimcilerin parlak fikirlerini bekliyor. Yenilikçi fikirlere sahip girişimcileri ülke ekonomisine kazandırmak için Türkiye’nin en geniş kapsamlı Girişim Bankacılığı hareketini hayata geçiren TEB, girişimcilere fikrin işe dönüştürülmesinden sermaye bulunması aşamasına kadar her türlü desteği veriyor. İstanbul’da açılan TEB Girişim Evi ile yenilikçi ve yaratıcı fikirli girişimcilerin yanında yer alan ve bu girişimcilere ‘danışman banka’ yaklaşımıyla tam destek veren TEB, Akıl  Fikir Yarışması’nda bu sene ilk kez yer alan Teknolojik Girişim kategorisiyle birlikte bu alanda öne çıkan fikir ve projeleri TEB Girişim Evi’ne kazandırmayı hedefliyor.

Bu yıl yedincisi düzenlenen TEB Akıl Fikir Yarışması, finans sektörünün yanı sıra teknolojik girişim alanında da yeni ürün ve hizmetlerden verimliliğe, kampanyalardan yeni teknolojilere kadar pek çok alanda yeni fikir ve projenin önünü açıyor. Katılımcılar,  15 Ocak 2014 tarihine kadar yarışmanın web sitesi olan www.icatcikar.com’a girerek başvuru yapabiliyor.

İcat çıkaran en iyi ‘fikir’ler ödüllendiriliyor

Üniversite Öğrencisi – Yeni Mezun Kategorisinin birincisi 20 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ödül kazanıyor. Aynı zamanda söz konusu kategoride ilk 3’e girmeyi başaran tüm katılımcılar Bahçeşehir Üniversitesi’nde ücretsiz MBA eğitimi almaya da hak kazanıyor.

Müşteri kategorisinde birinci olan yarışmacı 20 bin TL ödülün yanı sıra Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros’a katılmaya hak kazanıyor. İkinci olan TEB müşterisi 10 bin TL, üçüncü ise 5 bin TL’lik ödülün sahibi oluyor.

Teknolojik Girişimci kategorisinin birincisi 20 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ödül kazanıyor. Bu kategoride dereceye giren ilk beş finalist ise TEB Girişim Evi’ne katılım hakkı elde ediyor.

Reklamlar

Erol DİZDAR hakkında

https://about.me/eroldizdar https://www.facebook.com/edizdar https://www.twitter.com/edizdar http://www.eroldizdar.com

10 Aralık 2013 tarihinde Haber içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: