Web tabanlı anket çözümleri sağlayıcısı SurveyMonkey Türkiye’de


surveymonkeyMilyonlarca şirket, organizasyon ve benzeri kişinin daha bilinçli kararlar almak üzere ihtiyaç duyduğu bilgilerin toplanması için güvendiği, dünyanın ilk ve en popular online anket sağlayıcısı SurveyMonkey artık Türkçe olarak hizmet veriyor.

1999 yılında insanların daha iyi kararlar almasına yardımcı olma amacıyla kurulan SurveyMonkey, anket metodolojisi ve web geliştirmede alanlarındaki 10 yıllık deneyimine dayanarak bir teknoloji platformu yaratmıştır. SurveyMonkey’in 15 milyondan fazla müşterisi arasında Fortune 500 şirketlerinin %99'u, küçük işletmeler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, akademik kurumlar, araştırmacılar, tıp uzmanları, vb. yer almaktadır.

Site, her zaman müşterilerine dünya çapında 55 dilde anket yaratma olanağı sunmuştur. Ancak ekip son üç yıldır müşterilerin ürünü ve web sitesini 16 farklı dilde kullanmasını ve denemesi için yerel dilde siteleri devreye alma üzerinde yoğun olarak çalışmaktadır. Devreye alınan en yeni yerel versiyon Türkçedir.

SurveyMonkey CEO’su Dave Goldberg sitenin Türkiye lansmanı ile ilgili olarak, “36 milyon internet kullanıcısı ile Türkiye, Avrupa’da beşinci büyük internet nüfusuna ve güçlü bir start-up topluluğuna sahip. Biz de Silikon Vadisi’nin en sevilen araçlarından birini yerel olarak lanse ederek Türkiye’nin dijital eko-sistemini desteklemekten ve daha bilgili iş kararları vermek için pazara ilave veriler sunmaktan heyecan duyuyoruz. Halen Türkiye’de yaklaşık 80.000 müşterimiz bulunuyor. Bu sayı, sitemizin Türkçe versiyonu lanse edildiğinden bu yana %14 arttı,” diye konuştu.

Dünyanın lider anket şirketi olan SurveyMonkey aynı zamanda müşterilerinin her gün 2 milyondan fazla çevrimiçi anket yanıtı toplamasına yardımcı oluyor. Şirketin genel merkezi Kaliforniya, Palo Alto'da olup Birleşik Devletler ve Portekiz'de 200'den fazla çalışanı bulunuyor. 2009 yılında Spectrum Equity Investors liderliğindeki bir yatırımcı grubu, SurveyMonkey’i aldı ve Dave Goldberg’i CEO olarak atadı. Grup, şirketin kontrolünü kurucusundan satın aldı. Son dört yıl içinde SurveyMonkey bir dizi stratejik yatırım yaptı ve uluslararası alanda sunduğumu hizmetleri büyük ölçüde genişletti.

Bu yılın başlarında SurveyMonkey, Dave Goldberg ve Tiger Global Management, LLC’nin liderliğinde yaklaşık 1,35 milyar $ değer biçilen 800 milyon $’lık bir borç ve öz sermaye yeniden değerlendirme başlattı. Google Inc., yeni hissedarlardan biri oldu. Toplam işlem, ABD’li özel bir internet şirketi tarafından gerçekleştirilen en büyük sermaye artırımlarından biri olarak kabul ediliyor. Türkiye’de büyüme hedefleyen SurveyMonkey’in hedefi insanların daha bilgili kararlar vermesine yardım etmek.

SurveyMonkey

Dünyanın en büyük anket şirketi olan SurveyMonkey, müşterilerinin her gün 2 milyondan fazla çevrimiçi anket yanıtı toplamasına yardımcı oluyor. SurveyMonkey kişilerin geribildirim alma ve verme yöntemlerinde çığır açarak anket yapmanın herkes için erişilebilir, kolay kullanılabilir ve uygun bütçeli olmasını sağlıyor. Şirket, 1999 yılında insanların daha iyi kararlar almasına yardımcı olmaya odaklanarak kurulmuş, anket metodolojisi ve web geliştirme alanlarındaki 10 yılı aşkın deneyimine dayanarak bir teknoloji oluşturmuştur. Geniş bir çeşitlilik sergileyen müşterileri arasında Fortune 500 şirketlerinin %99'u, akademik kurumlar, küçük işletmeler ve İK departmanlarının yanı sıra yerel futbol ligleri de sayılabilir. Şirketin genel merkezi Kaliforniya, Palo Alto'da olup halen Amerika Birleşik Devletleri ve Portekiz'de 200'den fazla çalışanı bulunuyor.

Reklamlar

Erol DİZDAR hakkında

https://about.me/eroldizdar https://www.facebook.com/edizdar https://www.twitter.com/edizdar http://www.eroldizdar.com

06 Kasım 2013 tarihinde Haber içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: