Shell Eco-marathon’un başvuru süresi 28 Ekim’de sona erecek


Shell Eco-marathon Europe 2013Shell’in, gençleri, geleceğin enerji alternatifleri ile çalışan araçları geliştirmeye teşvik etmek için düzenlediği Shell Eco-marathon’un 30’uncusu Mayıs ayında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde gerçekleştirilecek.

Rotterdam’da bu yıl 30’uncusu düzenlenecek olan yarışma için başvuru süresi 28 Ekim’de sona erecek

SHELL ECO-MARATHON 2014 İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Shell’in, gençleri, geleceğin enerji alternatifleri ile çalışan araçları geliştirmeye teşvik etmek için düzenlediği Shell Eco-marathon’un 30’uncusu Mayıs ayında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin de yer aldığı çeşitli ülkelerden lise ve üniversite öğrencilerinin kendi ürettikleri araçlarla yarıştığı Shell Eco-marathon için 23 Eylül’de başlayan başvurular 28 Ekim Pazartesi günü sona erecek.

Shell Eco-marathon’da yeni bir heyecan daha başlıyor. Öğrencilerin kendi tasarladıkları ve ürettikleri araçlarla en az yakıtla en uzun mesafeyi kat etmek için yarıştıkları Shell Eco-marathon, Mayıs ayında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde, öğrencilerin mücadelesine sahne olacak. Shell Eco-marathon için 23 Eylül’de başlayan başvuru süreci 28 Ekim’e kadar sürecek. Organizasyona katılmak isteyen takımların, ayrıntılı bilgilerin de yer aldığı http://www.shell.com/ecomarathon/europe adresinde bulunan başvuru formunu doldurması gerekiyor. 

Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır, organizasyonun Shell’in sürdürülebilirlik anlayışının önemli bir parçası olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Hızla büyüyen dünyanın enerji ihtiyacı da aynı hızla artıyor. Gelecekte enerji verimliliği, bugünden çok daha hayati bir öneme sahip olacak. Shell Eco-marathon bu sürece olumlu katkı sağlayacak çok önemli adımlardan biri. Aralarında Türkiye’den öğrencilerin de bulunduğu gençler, otomotiv teknolojileri ve yakıt verimliliğinin gelişmesine yönelik çok değerli çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Öğrencilerimiz her yıl Türkiye’yi başarıyla temsil ediyor. 2014 yılında da öğrencilerimizi Shell Eco-marathon’a katılmaya davet ediyoruz.”

13 Türk takımı katıldı

Shell Eco-marathon Europe 2013

Rotterdam’da düzenlenen 29. Shell Eco-marathon’a 24 ülkeden 183 öğrenci takımın katıldı. Türkiye’den ise Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Şişli Terakki Lisesi, Yeditepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi heyecana ortak oldu. Şehir konsepti kategorisinin, 30 takımın yarıştığı ‘akü beslemeli elektrik’ sınıfında Sakarya Üniversitesi’nden SAİTEM takımı, 139.03 km/kWs derecesiyle 7’inci, Yeditepe Üniversitesi’nden Cereyan 7 takımı ise 75.24 km/kWs derecesiyle 12’nci oldu. Prototip kategorisinin, 36 takımın katıldığı ‘akü beslemeli elektrik’ sınıfında Celal Bayar Üniversitesi’den EcoMagnesia takımı 206.82 km/kWh derecesiyle 20’nci, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Ae2Project takımı 132.10 km/kWh derecesiyle 25’inci sırada yer aldı.

Reklamlar

Erol DİZDAR hakkında

https://about.me/eroldizdar https://www.facebook.com/edizdar https://www.twitter.com/edizdar http://www.eroldizdar.com

01 Ekim 2013 tarihinde Haber içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: