Spotify Türkiye’ye geldi


Spotify TürkiyeDünyanın en büyük dijital müzik platformlarından biri olan Spotify bugünden itibaren Türkiye’de kullanıma açıldı.

Türkiye’deki müzikseverler bugünden itibaren dünyaca ünlü dijital müzik platformu Spotify’a ücretsiz olarak erişebilecek ve 20 milyonu aşkın şarkıyı yasal olarak dinleyebilecekler. Satın alma veya indirme yapmadan sadece çalma tuşuna basarak müziğin tadını çıkarma olanağı sunan Spotify, kullanıcıların en sevdikleri müzikleri yanlarında taşımalarını da sağlıyor. Spotify Premium ile mobil cihazlar üst düzey bir müzik çalar olarak kullanılabiliyor.

Spotify Türkiye’deki müzikseverlere üç farklı olanak sunuyor…

Spotify Ücretsiz. Spotify Ücretsiz ile kullanıcılar bilgisayarlarından müziğe anında ve ücretsiz olarak ulaşabiliyor.

Spotify Limitsiz. Tamamen sınırsız bir müzik deneyimi sunan Spotify Limitsiz, müzik hayranlarının Spotify’a bilgisayarlarından 24 saat boyunca kesintisiz ve reklamdan arındırılmış bir erişim ile ulaşmalarını sağlıyor. Ayda 4.99 TL ücret karşılığında müzikseverler reklam ve taahhüt olmadan sınırsız bir müzik deneyimi yaşayabiliyor.

Spotify Premium. Spotify Premium ile kullanıcılar müziğe her yerden; bilgisayarlarından, cep telefonlarından, tabletlerinden ve ev eğlence sistemlerinden ulaşabiliyor. Spotify Premium üyeleri istedikleri şarkıları indirerek çevrimdışı olarak uçakta, metroda ya da oturma odalarında dinleyebiliyor. Ayda 9.99 TL ücret karşılığında geliştirilmiş ses kalitesi ile sunulan Spotify Premium, aynı zamanda müziğin reklamdan arındırılmış olarak dinlenebilmesini sağlıyor. Spotify, “Keşfet” sekmesi ile kullanıcıların sevdikleri müzik türüne göre günün her anında tavsiye edilen yeni parçalara ulaşmasını sağlıyor.

Müzik gibi sosyal olan Spotify, kullanıcıların dinledikleri ve sevdikleri müzikleri Facebook ve Twitter sayfalarında, bloglarında ya da e-mail aracılığı ile paylaşmalarını sağlıyor. Müzikseverlerin arkadaşlarını, sanatçıları veya tanınmış kişileri takip edebileceği Spotify, bu kişiler yeni müzikler keşfettiğinde kullanıcıların da keşfetmesine olanak sağlıyor.

Spotify hakkında bilgi veren Spotify Türkiye Direktörü Ergül Çivi, “Müziği ve dijitali seven Türkiye’ye Spotify olarak her ikisini de getiriyoruz. Spotify bir müzik servisinden beklenen her türlü hizmeti dinleyicilere sunuyor. Müzik dinlemenin en iyi yolu olan Spotify; ücretsiz, hızlı ve kullanımı kolay olmasının yanı sıra harika bir ses kalitesi de sunuyor. Bir kere deneyin, çok seveceksiniz. Size her an için en doğru müziği sunmak istiyoruz. Dinleyin, keşfedin ve paylaşın.” dedi.

Spotify’ın Türkiye’ye gelişini kutlayan bazı sanatçılar hayranları için kendi çalma listelerini oluşturdular. Örneğin Levent Özer, Hayko Cepkin, Koray Candemir, Gece Yolcuları Soner Kabadayı ve Aylin Aslım’ın oluşturdukları listeleri hemen dinlemeye başlayabilirsiniz.

Spotify’ın lansman reklam iş ortaklarından olan markalar arasında Citroën ve Samsung yer alıyor. Spotify, bu markalar ile önümüzdeki dönemde ortaklaşa, yenilikçi reklam kampanyaları da başlatıyor.

"Merhaba Türkiye" videosunu izlemek için buraya tıklayın.

Hayko Cepkin, Can Gox, Koray Candemir ve diğer sanatçıların "Hoşgeldin Spotify" videosu için buraya tıklayın.

"Merhaba Spotify" çalma listesini dinlemek için buraya tıklayın.

Türkiye’nin çok sevilen sanatçılarının oluşturdukları çalma listelerini dinlemek için isimlerin üzerine tıklayın.
Hayko Cepkin
Levent Özer
Aylin Aslim
Koray Candemir
Gece Yolculari
Soner Kabadayı
Spotify 24 milyon aktif kullanıcısı ve 6 milyondan fazla ücretli üyesi ile, dünyadaki en büyük dijital müzik servisleri arasında yer alıyor. Daha fazla bilgi almak ya da Spotify’ı kullanmaya başlamak için www.spotify.com adresini ziyaret edin ya da www.facebook.com/spotify adresinden ulaşabileceğiniz Facebook sayfamıza göz atın. Daha fazla bilgi ya da görsele ulaşmak veya ilgili kişi ile bağlantıya geçmek için, lütfen http://press.spotify.com/ adresinden ulaşabileceğiniz basın sayfamızı ziyaret edin. 

Spotify hakkında ne dediler…

“İyi ki varsın Spotify!” – Can Gox

“Spotify Türkiye'ye geliyor! İşte bu harika bir haber! Tüm şarkılarımızı Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz!” – Gece Yolcuları

 “Spotify Türkiye’ye geliyor. Bu çok güzel bir haber!” – Hayko Cepkin

“Tüm şarkılarımı Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz! İşte bu harika! – Levent Özer

"Dünya'daki müzik dinleyicilerinin ilk tercihlerinden biri olan Spotify'a ülkemizdeki yayın hayatında başarılar dilerim. İnsanların şarkılarımı Spotify'dan dinleyebilecek olması beni heyecanlandırıyor." – Soner Sarıkabadayı

“Universal Music, yenilikçi ve yasal müzik servislerini her zaman destekliyor. Spotify müzik sektöründe büyük değişimlerin öncüsü oldu. Akış hizmeti sanatçılarımızın dinleyicileri ve fanlarına ulaşmaları ve müzikseverlerin yeni şarkılar keşfetmeleri ve arkadaşları ile çalma listelerini paylaşmaları için harika bir yol. Türkiye’deki bu lansman hem Türk hem de uluslararası sanatçılar için müziklerini çok dinamik bir pazara taşımaları adına önemli bir platform olma özelliği taşıyor.” – Adrian Cheesley, SVP Universal Music Group International

 “Gerek müzik (phonogram) sektörü gerek müzik dinleyicisi teknolojinin katalizör etkisiyle uzun zaman önce başlayan bir değişim süreci içerisindeler. Dijital ortam, dinleme alışkanlıklarını kökten etkileyerek geniş kataloglara erişime imkân verirken, keşfetme, paylaşma gibi farklı etkileşim imkanları tanımakta. Yeni şarkılar aynı anda tüm Dünya’ya ulaşırken o süratle de yerlerini yenilerine bırakmakta. Sanatçıyla dinleyici arasındaki mesafe kısalırken hak sahipleri detaylı bilgilere erişmekte, ölçülebilir, ölçeklenebilir bir pazara kavuşmaktalar. Sunduğu dinleyici deneyimiyle bu değişime yön veren Spotify’ın Türkiye’de hizmete başlaması hem üreticiler hem de dinleyiciler için büyük kazanç. Sürekli yenilenen teknolojisiyle müzik dinletmekten öte yepyeni bir dünya açıyor kullanıcılarına. Üstelik her kullanıcısı için tercih ve beğenisine özel fantastik bir dünya…" – Metin Uzelli / TürkiyeThe Orchard® Ülke Müdürü

Reklamlar

Erol DİZDAR hakkında

https://about.me/eroldizdar https://www.facebook.com/edizdar https://www.twitter.com/edizdar http://www.eroldizdar.com

24 Eylül 2013 tarihinde Haber içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: