Kariyerlerine parlak bir başlangıç yapmak isteyen öğrenciler için: “netgelecek” MT Programı


netgelecekTTNET üniversiteden yeni mezun olup iş hayatına adım atacak öğrenciler için oluşturduğu “netgelecek” MT programı kapsamında, geleceğin liderlerini yetiştirmek için yepyeni bir kariyer programına başladı. Kariyer programımızla katılımcılara bireysel ve mesleki gelişim imkanları sunmayı hedefliyoru. Programı başarıyla tamamlayan MT’ler, TTNET’in genç ve dinamik ekibinin bir parçası olacaklar. Aynı zamanda TTNET “netgelecek” kariyer programına seçilen gençleri, kariyer planlama, grup şirketlerinin yurt dışı ofislerinde 1 aylık çalışma ve gelişim programlarına katılma fırsatları bekleyecek. TTNET’teki hayatında da başarılı performans sergileyen MT’lerimizi dünyanın saygın eğitim kurumlarında belirlenen dönemlerde sertifika programlarına katılım hakkı verilecek. TTNET bünyesinde bulundukları birimin temsilcileri içerisinden seçilen “Buddy” olarak adlandırdığımız deneyimli uzmanlar eşliğinde kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. 1. senelerinin ortalarında MT adaylarına yöneticilerimiz onlara yol gösterici olmak adına mentorluk görevi yapacaklar. 3. senelerinin başında ise MT’ler, yönetsel yetkinliklerini geliştirme maksadıyla MT olarak şirkette yeni çalışmaya başlayan gençlere, buddy’lik yapacaklar ve buddy’lik MT’nin performans sonuçlarına etki edecek.

Buddy’ler MT’lerimize hangi konularda destek olacak?

Buddy’ler işe ilk başladıkları anda MT’lere şirket ve takım içi işleyiş hakkında bilgilendirme yapacak ve görev tanımını anlatacaklar. MT’lerin bulunduğu departman içerisinden süreç ve işleyişe hakim olan kişiler arasından seçilecekler. Ayrıca işe yeni başlayan MT’leri yetiştirme ve onların adaptasyon sürecini kısaltma aşamalarında yönlendirici ve destekleyici rol oynayacaklar.

Program kapsamında ziyaret ettiğimiz üniversiteler

15 Mart – 25 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da Boğaziçi, Sabancı, İstanbul Teknik, Yıldız Teknik, Marmara, Koç ve İstanbul Üniversitesi’nde; Ankara’da ise ODTÜ, Bilkent ve Hacettepe Üniversitesi’nde “netgelecek” kariyer programı için tanıtım günleri düzenledik ve öğrencilerle bir araya geldik. Öğrencilerin enerjileri, ürünlerimize ve gençler için yapılan programımıza ilgileri muhteşemdi.

Başvuru koşulları hakkında genel bilgiler

Programın katılımcı profili hakkında bilgi vermek gerekirse, 4 yıllık örgün eğitim veren üniversitelerden en fazla 2 yıl içinde mezun olmuş öğrenciler ile 4. sınıf veya yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor. 15 Mart-25 Nisan tarihlerinde http://www.kariyer.net ve TTNET’in Facebook sayfası (www.facebook.com/ttnet) üzerinden yönlendirme ile başvuruları aldık. Yaklaşık 15.000’ e yakın başvuru aldık ve ilk olarak gerçekleştirdiğimiz program için aldığımız başvuru sayısı sektörün lider firması olmamız sebebi ile bizi oldukça tatmin etti.

“netgelecek”in aşamaları

Program KEŞFET, SEÇ, YÖNET ve İLHAM VER adımlarından oluşuyor. MT adaylarımız ilk iki adımda zorlu ve bir o kadar da keyifli kişisel gelişime destek oluyor ve bireysel farkındalık yaratacak adımlara tabii oluyorlar.

KEŞFET ve SEÇ adımlarında;

  • Genel Yetenek Testi
  • İngilizce Yeterlilik Testi
  • Grup Mülakatı, Vaka Çalışmaları
  • Yetkinlik Bazlı Mülakatlar

gerçekleştiriliyor.

Bu sene ilki gerçekleştirilen mülakatlardan başarılı bir şekilde geçen 6 MT’miz, 21 Haziran–22 Haziran tarihleri arasında “netgelecek” motivasyon kampına katıldılar.

MT’lerimiz için oryantasyon ve kaynaşma kampı düzenledik

Kampa MT’ler, buddy’ler, birinci derecedeki yöneticiler ve üst yönetim katılım sağladı. İlk gün MT’ler, buddy’leri ve yöneticileri ile tanıştılar, öğretirken geliştiren takım oyunları oynadılar. Günün sonunda ise TTNET çalışanlarından oluşan Broadband grubunun enfes konseri ile günün yorgunluğunu attılar. İkinci gün ise MT’ler proje koçlarının desteği ve yönlendirmesi ile hazırladıkları projelerini Üst Yönetim, buddy’ler ve birinci derecedeki yöneticilerine sundular. Programa katılan İK buddy’leri de insan kaynakları süreçlerinde MT’lere yardımcı oldular. Bu program sayesinde, MT’lerin takım oyunundaki becerilerini ve yöneticileri arasındaki iletişimlerini gözlemlemiş olduk.

Kampın ikinci günü MT’ler kamp öncesinde proje koçlarıyla çalışarak hazırladıkları sunumlarını herkese sundular ve TTNET’te hayata şimdiden hazır olduklarını bir kez daha kanıtladılar. Ayrıca kendilerine ilerleyen aşamalarda düzenlenecek eğitim, program ve diğer çalışmalar ile buddy uygulamasının detayları hakkında bilgiler verildi.

YÖNET ve İLHAM VER adımlarında ise gençlere bireysel ve mesleki gelişimleri için yeteneklerini keşfederek potansiyellerini performansa dönüştürmeleri konusunda bire bir İK uygulamaları gösterilecek.

MT’lerimizden neler bekliyoruz?

TTNET’ e fark yaratacak ürün ve hizmetler sunmalarını, şirketimize kısa ve orta vadede değer katmalarını, TTNET’ in kurumsal yetkinliklerine uygun olacak şekilde kurum kültürünü sahiplenmelerini, TTNET’ e katkı sağlayacak fikirleri geliştirmelerini, rekabet ortamında pazar payının artmasında rol oynamalarını ve son olarak kendi içerisinde yetiştirdiği liderleri uzun vadede üst pozisyonlarda değerlendirmeyi hedefliyoruz.

Programın detaylarına ulaşabileceğiniz iletişim kanallarımız

“netgelecek” MT programımızın tanıtımına 14 Mart’ ta gerçekleştirdiğimiz iç lansmanla başladık. 15 Mart itibariyle üniversitelerde etkinliklere, sosyal medya ve yazılı basında tanıtımlara başladık. “netgelecek” mikro sitesi, TTNET web sitesi, Facebook sayfası, farklı kanallardaki ilan, banner ve haber çalışmalarıyla bilgilendirme ve tanıtım programlarımızı gerçekleştiriyoruz. Daha fazla bilgi için www.netgelecek.com adresini ziyaret edebilir; netgelecek@ttnet.com.tr adresine sorularınızı iletebilirsiniz.

Reklamlar

Erol DİZDAR hakkında

https://about.me/eroldizdar https://www.facebook.com/edizdar https://www.twitter.com/edizdar http://www.eroldizdar.com

16 Temmuz 2013 tarihinde Haber içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: