Yandex ile trafikte 51 saat daha az direksiyon sallayın #BirYıl367gün9Saat


367gun9saatYandex.Haritalar'ın Trafik servisinde yapılan güncelleme ile; sıkışık trafiğe alternatif rotalar artık %20 daha hızlı. Yandex'in önerdiği rotaları kullanan İstanbullular, 2013 yılında geçtiğimiz yıla göre trafikte 51 saat daha az zaman geçirecek.

Yandex'in Trafik servisi için geliştirdiği rota belirleme algoritması yenilendi. Geçtiğimiz hafta kullanıma giren yeni algoritma sayesinde, trafiğin sıkışık olduğu yollar yerine alternatif rotaları tercih eden sürücüler, trafikte yaklaşık %20 oranında daha az vakit geçirecek.
 
Yeni algoritma ile trafikteki araçların hızını daha net ölçebilen Yandex, sürücülere önereceği alternatif rotalar arasında daha net ayrım yapabiliyor. Daha uygun alternatifler sunmanın yanı sıra, A noktasından B noktasına ulaşabilmek için ne kadar süre gerekeceği konusunda da daha iyi tahminlerde bulunabiliyor. Ayrıca varolan alternatiflerden mümkün olduğu kadar az manevra gerektiren rotaları tercih eden Yandex, bu şekilde sürücülerin yoldayken boşuna zaman harcamalarını önlüyor. Yandex uzmanları, yeni algoritmayı gerçek ortamlarda denemek için hem yeni, hem de eski algoritmaları kullanarak çok sayıda deney düzenledi.
 
Bir haftada 20 yıl tasarruf edildi
 
Yeni rota belirleme algoritmasının kullanıma sunulmasını takip eden bir hafta içinde tüm Yandex.Haritalar kullanıcıları, yeni algoritma sayesinde bir önceki haftaya göre trafikte toplam 20 yıl daha az süre geçirdiler. Benzer şekilde, Yandex’in önerdiği alternatif rotaları kullanan bir İstanbullu, 2013 yılında 2012’ye göre direksiyon başında ortalama olarak 51 saat daha az geçirecek. 

Reklamlar

Erol DİZDAR hakkında

https://about.me/eroldizdar https://www.facebook.com/edizdar https://www.twitter.com/edizdar http://www.eroldizdar.com

08 Nisan 2013 tarihinde Haber içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: